Psychoterapie

Psychoterapie je metoda hlubokého osobního rozvoje. Často zahrnuje úsilí, závazek a na určitou dobu i značné zvýšení nepohody. Výsledkem bývá obnovení či rozvoj kvality života.

Jako přínos získáte zvýšené uvědomění vašeho prožívání a sebereflexi. Bude pro vás jednodušší porozumět svému chování a motivaci. Otevřou se vám nové možnosti, jak s vaší situaci naložit.

Součástí psychoterapie bývá často pocit úlevy, že na vaše témata nejste sami. Pocit, že jste opravdu „normální“. A můžete si dovolit svoje potřeby vnímat a naplňovat. Psychoterapie tak ze své podstaty často vede k spokojenému životu.

S jakými tématy do psychoterapie?

Cítíte se dlouhodobě nespokojeni? Máte dojem, že se pořád dokola točíte ve stejných a nevyhovujících situacích? Jste tak velmi unaveni, že už ani nemáte energii nad čímkoliv přemýšlet?

V životě někdy může nastat období, ve kterém je všeho už prostě moc. Možná jste se z toho už zkoušeli vyběhat, meditovat, nebo se vypovídat kamarádce. Možná trávíte celé dny v práci. Je taky dost možné, že vám soukromé problémy zasahují do pracovního výkonu. Nic vám nepomáhá, pořád je vám stejně nebo dokonce i hůř. A vy vlastně ani nevíte, jak jste se do takového stavu dostali.

Toto je právě místo, kde by vám psychoterapie mohla pomoci. Pomoci pochopit, jak se vám „to“ děje a jak se možná vydat jiným směrem.

Pokud bych měla pojmenovat nejčastější témata, které do terapie klienti přinášejí, byly by to:

  • Ztráta motivace a smysluplnosti v práci
  • Únava a vyhoření, dlouhodobá psychická zátěž
  • Nízké sebevědomí, pocity méněcennosti
  • Vztahové potíže v soukromí i na pracovišti
  • Úzkosti a obavy, panická ataka

Jak budeme pracovat?

Na první konzultaci se vás budu ptát na vaši situaci a na to, jak vám v ní je. Budu se zajímat o to, co byste rádi změnili a s čím byste chtěli pomoci. Vysvětlím vám, jak pracuji a s čím vám pomoct umím či neumím.

V průběhu celé spolupráce se budeme zabývat více procesem změny, než pouze samotným problémem. Budu partnerem v zkoumání vašich otázek.

Nejsem odborník, který má na všechno odpověď. Možná vám to bude znít jako klišé, ale odborníkem na svůj život jste vy sami. A vy sami se můžete poznat nejlépe. Já vám k tomu dodám patřičnou podporu, zájem a zpětnou vazbu.

V terapii mám ráda dialog. Využívám zážitkové a projektivní techniky a metafory. Znamená to, že pozornost budeme věnovat nejenom vašim myšlenkám, ale i vašemu tělu a emocím. Přímo totiž souvisí s našimi myšlenkami. Dávají nám prostor najít odpovědi tam, kde naše racionální uvažování nestačí.

Toto všechno jsou principy Gestalt psychoterapie, ve které jsem profesně ukotvena. Pracuji pod pravidelnou supervizí a jsem vázaná etickým kodexem Evropské asociace pro Gestalt terapii.

S kým spolupracuji?

Nejčastěji se potkávám s klienty, kteří jsou zaměstnáni nebo jinak navázáni na korporátní prostředí.

Z toho plynou některá specifika, která přímo ovlivňují kvalitu života. Tlak na výkon a zlepšování výsledků. Neustálé změny v procesech a týmech. Frustrace z pořád opakujících se situací.

Tomuto prostředí rozumím a zároveň v něm vidím mnoho možností pro další osobní rozvoj. Jsem zvyklá pracovat jak se začínajícími, tak i zkušenými manažery a specialisty.

Praktické informace

Cena za individuální 50 minutovou konzultaci je 1200,- Kč.

Cena za párovou 80 minutovou konzultaci je 1800,- Kč.

Doporučuji setkávání 1x týdně nebo 1x za 14 dní. Délku spolupráce a ukončení terapie rozhoduje klient podle vlastního uvážení.

Pracuji online i offline. V češtině, ve slovenštině (můj mateřský jazyk) a angličtině.

Konzultaci si můžete objednat na info@evakopriva.cz . Napište mi, s čím potřebujete pomoct a vaše telefonní číslo. Ozvu se vám a společně najdeme nejbližší možný termín schůzky.